Taniec, w jakiejkolwiek formie i stylu daje mnóstwo energii i pozytywnie wpływa na zdrowie. Jednak taniec towarzyski, jako jeden z niewielu sportów związanych z muzyką, łączy dwoje ludzi w parę taneczną. Każdy, kto zaczyna tańczyć, już po kilku tygodniach zauważa znaczną poprawę w koordynacji – zarówno w myśleniu ( o kilku rzeczach na raz), jak i w koordynacji ruchowej (wiele ruchów i kroków na raz). Po kilku miesiącach nauki tańca, zauważamy znaczną poprawę w słyszeniu rytmu, i umiejętność samodzielnego liczenia i tańczenia do muzyki bez pomocy trenera. Po dłuższym czasie uczęszczania na treningi taneczne, można stwierdzić, że panowie potrafią prowadzić partnerkę, a także zatańczyć z każdą inną kobietą bez stresu i zakłopotania. Wspólne tańczenie w parze staje się także wspólną pasją i zainteresowaniem, które zajmuje coraz więcej wolnego czasu i wzmacnia więzi.

Taniec niesamowicie wpływa na rozwój naszego mózgu, poprawia funkcjonowanie neuronów, wpływa na wzmocnienie kondycji i mięśni w naszym ciele.

Treningi taneczne pozwalają „odkryć” mięśnie, których na co dzień nie używamy, nauczyć się ruchów i kroków, o których wcześniej nawet nie myśleliśmy.

Taniec towarzyski jest cudownym rozwiązaniem na jednoczesne uprawianie sportu, wysiłek fizyczny, spalanie kalorii, oraz bardzo wesołe spędzanie czasu, naukę, rozwój psychiczny i nawiązywanie nowych więzi.

Pozostaw odpowiedź