Treningi taneczne w naszej Szkole, w zależności od stopnia zaawansowania, przyjmują różną formę. Im wyższy poziom naszych podopiecznych tym treningi stają się trudniejsze i bardziej wymagające.

W grupach sportowych treningi obowiązkowo rozpoczynają się od rozgrzewek, podczas których tancerze wspólnie rozgrzewają mięśnie i przygotowują się do dwugodzinnego treningu. Podskoki, przysiady, pompki, brzuszki, treningi kardio, bieganie, to podstawa. Każdy tancerz sportowy, który co tydzień jeździ na turnieje tańca, musi mieć dobrze rozbudowane mięśnie, kondycję i wytrzymałość fizyczną. Zarówno dziewczęta, jak i chłopcy są przygotowywani fizycznie bardzo skrupulatnie. Każdy tancerz potrzebuje innych ćwiczeń i rozbudowania innych partii mięśni.

Sam taniec bardzo wpływa na rozwój mięśni i ścięgien – dynamiczny jive i quickstep rozbudowują staw skokowy, kubańska rumba i cha-cha rozwijają pracę bioder i mięśni pleców, brazylijska samba mocno wzmacnia pracę kolan i ud. Tańce standardowe wzmacniają obręcz barkową, mięśnie pleców i pracę stóp.

Taniec to czysty sport – tym trudniejszy, iż trzeba go wykonywać w parze – zgrać dwa ciała, dwa charaktery, dwie różne siły połączyć w jedno. Dlatego każdy tancerz musi być wysportowany bez względu na wiek i płeć.

 

Pozostaw odpowiedź