Katarzyna Stępień

Klasa taneczna ''S''

Katarzyna Stępień – pochodzi z Głuchołaz – małego miasteczka tuż przy granicy z Republiką Czeską.  Tam właśnie Kasia stawiała pierwsze kroki w prywatnej szkole tańca już, jako dziecko. Jednak dopiero zmiana klubu oraz dojazdy do innego miasta, dały efekty i pierwsze sukcesy na parkiecie. Ogromna nieśmiałość i słaba samoocena Kasi, zostały szybko zwalczone podczas ciężkich treningów, turniejów tańca, obozów i warsztatów. Z czasem Kasia znowu zmieniła miasto i zaczęła dojeżdżać do Opola, aby tam rozwijać swoją pasję już w nowym zestawieniu – z Rafałem.

Zdobywanie wyższych klas, sukcesy, ale również porażki, spowodowały, że Kasia i Rafał stworzyli mocny i niezastąpiony duet tancerzy oraz nauczycieli. Kasia jest tancerką najwyższej międzynarodowej klasy tanecznej „S” w tańcach latynoamerykańskich. Jest czterokrotną Mistrzynią Województwa Opolskiego, reprezentantką Opolszczyzny podczas największych Turniejów Tańca, min. podczas Mistrzostw Polski, Mistrzostw Polski Południowej, Grand Prix Polski oraz Polish Open Championships. Kasia i Rafał regularnie, dojeżdżając do Warszawy i Kielc trenują pod okiem najlepszych tancerzy i trenerów w Polsce.

Kasia ukończyła studia licencjackie i magisterskie na Uniwersytecie Opolskim na wydziale Teologii, a także studia podyplomowe w Wyższej Szkole Zarządzania i Administracji w Opolu.