Krzysztof Michno

Założyciel / Instruktor

Krzysztof rozpoczął swoją przygodę z tańcem w wieku 18 lat w klubie tanecznym „Beskid” w Opolu i od tamtej pory nieustannie jego życie obraca się wokół tańca towarzyskiego. Ponad sto Turniejów Tańca, setki pokazów typu Show Dance, niezliczona ilość warsztatów i jeszcze większa liczba lekcji u najlepszych nauczycieli tańca w Polsce i Anglii sprawiła, że taniec pochłonął i rozwinął w Krzysztofie drzemiący talent.

 

Krzysztof Michno jest założycielem oraz głównym trenerem Opolskiej Szkoły Tańca Towarzyskiego Castle Dance kontynuującej jego dwudziestoletni dorobek taneczny i pedagogiczny oraz dyplomowanym w Londynie nauczycielem oraz choreografem tańca towarzyskiego, a także pięciokrotnym Wicemistrzem Polski par zawodowych w 10 tańcach (1995-2000), czołowym polskim tancerzem, finalistą Grand Prix Polski par zawodowych w stylu standardowym oraz w stylu latynoamerykańskim, reprezentantem kraju na Mistrzostwach Europy oraz podczas Mistrzostw Świata w Miami (USA).

Krzysztof przez całą karierę taneczną regularnie szkolił się u najlepszych trenerów w Polsce i na świecie, min. podczas lekcji z Richardem Porterem, Piotrem Galińskim, Iwoną i Arkadiuszem Pavlovic, Adamem Królem, Augustinem Egurrolą.

Człowiek o niebywałym wyczuciu trenerskim, wspaniały choreograf i nauczyciel – potrafi rozwinąć pasję taneczną w najmłodszych uczestnikach zajęć, w tych najstarszych, a nawet w osobach niewidomych i niepełnosprawnych.